Diskuze

Ptejte se, na co vás napadne

5 Comments

 1. Zdravým jsem student a uvažuju, že zkusím zainvestovat. Potřebuju povolení, něakou registraci? Musím něco platit za obchodování(daně; poplatky…)? A jak bych měl začít?
  Děkuju

  • Zdravím Aleši. Pokud jste student (neuvádíte zdali VŠ či SŠ), musí Vám být alespoň 18 let, abyste mohl obchodovat. Povolení ani registraci nepotřebujete, Plus500 je broker pro tzv. retailovou klientelu, tj. pro běžné lidi, jako jste vy či já. Z tohoto důvodu musí být i Plus500 licencovaný, aby mohl přijímat takovéto klienty a také ze zákona pojištěný, takže vklady klientů jsou u Plus500 UK pojištěny do 50.000 Liber. Z obchodování u Plus500 se neplatí poplatky za jednotlivé příkazy, ale broker vydělává na tom, že je zde malý rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou každého z instrumentu, tzv. spread. Např. u EUR/USD je momentálně 2 pips (tj. rozdíl je 0.0002 USD při nákupu Eura oproti jeho prodeji v danou chvíli). Spready jsou tedy minimální, ale při těch obřích objemech, co lidé denně u Plus500 zobchodují to zajišťuje Plus500 zdravý profit pro dlouhodobé fungování a vám kvalitní a férové prostředí pro provádění svých obchodů. Daně se ze zisku obchodování platí, sazba je 15%, ale pouze z toho, co vyděláte. Vložíte např. 50 tisíc, po roce jste na 150 tis, váš zisk je tedy 100 tisíc, zaplatíte daň 15 tisíc.. moc veselé to není, ale srovnejte to s daní, jakou musí platit zaměstnanci… (resp. jakou za ně platí zaměstnavatel..) Z těchto zisků platíte tedy jen daň, sociálnímu ani zdravotnímu to nepodléhá.
   A jak začít? Např. tím, že si otevřete demo účet a budete se pilně učit 🙂 U Plus500 získáte navíc 500 Kč do začátku, takže můžete zkoušet i za drobné reálné peníze a kdo ví, třeba v sobě objevíte obchodní talent 🙂 Přeji hodně štěstí!

 2. Dobry den, zmenili mi ucet na gold, tak jsem psala na support, ze ho chci vratit na puvodni, odepsali me v anglicky, ja anglicky neumim, takzd nevim, co mi vlastne odepsali, ale ten gold tam mam stale, co mam delat?

  • Dobrý den, zajděte na chat přímo v platformě Plus500, podpora tam umí česky 🙂 A nebo alespoň mají několik operátorů a během dne není těžké se bavit česky.. (víkendy a večery už ale tato CZ podpora na chatu nefunguje)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *