Často kladené dotazy

Musím platit daň ze zisku Plus500?

Pokud je váš zůstatek na konci roku kladný, znamená to, že jste dosáhli zisku z obchodování. Z toho jste povinni zaplatit daň z příjmu. V ČR se obvykle pohybuje sazba, kterou se daní zisky z online obchodování ve výši 15%. Pro přesné a garantované informace se však vždy obracejte na daňového poradce. Pokud přijdete o své peníze, neplatíte žádnou daň.

Mohu mít na svém účtu záporný zůstatek?

Plus500 nabízí ochranu záporného zůstatku, takže i když na trzích dochází k velkým pohybům a stane se, že se vaše pozice změní na červená čísla, měli byste být chráněni, aby vaše ztráta nikdy nepřesáhla váš vklad.

Jak se vypořádat s daněmi z obchodování?

Opravdu musíte navštívit svého daňového poradce, protože daně jsou velmi důležitou součástí života. V zásadě – pokud jste v zisku – musíte zaplatit daň. Pokud jste během roku nedosáhli žádného zisku, nemusíte. V zásadě – placení daně je dobrý problém – protože to znamená, že jste vydělali peníze :).

Mohu důvěřovat Plus500 a posílat jim své osobní dokumenty?

Plus500 je instituce regulována a dohlížena evropským orgánem CySEC, stejně jako spousta dalších finančních společností působících v EU. Navíc Plus500 je na trhu již přes 10 let a těší se výborné reputaci. Z toho vyplývá, že ano, Plus500 můžete důvěřovat a bez obav jim poslat své osobní dokumenty pro ověření obchodního účtu.

Proč Plus500 požaduje mé osobní dokumenty?

Plus500 je regulována CySEC a kvůli zákonům o legalizaci výnosů z trestné činnosti a také kvůli zákonům o praní peněz je nutné znát zákazníka, takzvaný proces KYC – Know Your Customer. Z toho důvodu si musí Plus500 ověřit vaši identitu. Proces je to snadný, stačí pouze naskenovat nebo vyfotografovat například svůj občanský průkaz odeslat je buď pomocí funkce upload v obchodním softwaru, nebo přímo na docs@plus500.com. Proces ověření je hotov obvykle během pracovního dne netrvá déle než 1 pracovní den. Po ověření je váš účet plně ověřen a můžete vložit skutečné peníze a začít opravdu obchodovat.

Je demo verze stejná jako live verze?

Neexistují žádné rozdíly mezi demo a live účtem, pokud jde o rychlost, provedení, ceny, počet nástrojů, historii cen atd. Takže výsledky, kterých jste schopni dosáhnout na demo účtu, byste mohli dosáhnout i na live účtu. Často existují mýty o tom, jak snadné je dosáhnout zisk na demo účtu a jak obtížné je vydělávat peníze na živém účtu, ale to jsou jen mýty. Chování platformy je na demo stejné jako u live účtu. Důvodem, proč může být těžší dosáhnout zisku na skutečném účtu je vliv psychologie obchodníka, která hraje důležitou roli. Emoce jsou na živém účtu mnohem více přítomny a to způsobuje chyby ze strany obchodníků.

Jak rychlé jsou výběry z Plus500?

Obvykle je 90% výběrů odesláno do 24 hodin během pracovního týdne. Také záleží na tom, zda jsou vaše peníze zaslány na váš bankovní účet nebo zda používáte nějakou finanční službu jako Skrill atd. Pokud používáte svůj běžný bankovní účet a žijete v oblasti jednotné evropské platby – SEPA – můžete očekávat, že se vaše peníze objeví na vašem bankovním účtu obvykle do 3 pracovních dnů. Pokud používáte Skrill, můžete očekávat, že peníze na váš účet dorazí do 24 hodin.

Musím podepsat jakékoli formuláře a odeslat je poštou?

Vůbec ne, vše probíhá online. Je samozřejmě nutné odsouhlasit podmínky používání služby a různé jiné obchodní podmínky, ale vše se vyřizuje online od počítač. Neposíláte žádné fyzické dokumenty ani žádné neobdržíte.

One Comment

  1. Dobrý den, obchoduji již druhý týden na plus500, docela se mi daří, zatím čistý zisk mám 100 000,-Kč. Použil jsem i první výběr přes PayPal v pondělí, mám napsáno SCHVÁLENO(neodesláno), dnes je to druhý den a nic. Myslel jsem, že to bude rychlejší výběr přes tyto peněženky. Založil jsem si i peněženku SKRILL, doufám, že můžu používat obě. Co vy na to?
    díky, Jarda

    Úprava – dnes je středa a peníze již přišly, takže potvrzuji, výběry z Plus500 fungují 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *