ETX Capital

ETX Capital recenze a zkušenosti 2016

Broker ETX Capital je předním londýnským brokerem s působností po celé Evropě. Společnost byla založena roku 2002 mateřskou společností Monecor, která má historii až do roku 1965.

ETX Capital nabízí klientům možnost obchodovat s více jak 5000 finančními nástroji typu CFD na akcie, komodity, drahé kovy, ropu, dluhopisy, emisní povolenky, akciové indexy, úrokové míry a samozřejmě forex.

Obchodování je zdarma a klient neplatí za provádění příkazů žádné přímé poplatky, broker získává svůj zisk díky spreadu, což je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou instrumentů.

ETX Capital úvodní stránka

ETX Capital úvodní stránka

Rychlá obchodní platforma Trader Pro

Důvodem, proč se pro ETX Capital rozhoduje stále více klientů je obliba obchodní platformy Trader Pro, která nabízí plnohodnotné obchodní rozhraní jedoucí pouze z webového prohlížeče bez nutnosti cokoliv instalovat.

Komunikace platformy s obchodními servery ETX Capital je rychlá a nabízí i pokročilé možnosti technické analýzy.

Nejsilnější stránkou však zůstává možnost obchodovat se všemi instrumenty, které ETX Capital nabízí, jelikož v platformě MT4 je jich dostupných pouze několik stovek, oproti pěti tisícům dostupných v Trader Pro.

V ETX Capital lze obchodovat 11 českých akcií, vč. Kofoly

V ETX Capital lze obchodovat i 11 českých akcií, vč. Kofoly

Licence, zabezpečení a reputace

Silnou stránkou ETX Capital je bezesporu licence a dohled od britské Financial Conduct Authority, což znamená, že klienti mají své vklady pojištěné do 50 000 liber v případě úpadku brokera. Také to zajišťuje, že broker se chová nanejvýš eticky, nepoužívá žádné klamavé obchodní taktiky, agresivní marketing atd.

ETX Capital je i plně notifikován i Českou národní bankou, takže čeští klienti se nemusí obávat toho, že by pro ně obchodování u ETX Capital mělo představovat nějaké riziko.

I tím, že mateřská společnost má kořeny až do 60. let minulého století, představuje ETX Capital skutečně jednu z mála brokerských společností, za kterou je prokazatelně seriózní historie bez skandálů, finančních potíží či jiných neduhů, které jsou vždy rizikovým faktorem u řady nových online brokerů.

Závěrečné hodnocení a verdikt

Kdo hledá alternativu k brokerovi Plus500 a nevyhovuje mu např. obchodní rozhraní Plus500 či cokoliv jiného, ETX Capital nabídne také obří rozsah obchodních instrumentů, dokonce i širší, jak Plus500 a s ještě větším zastoupením českých akcií.

Někdo bude postrádat bonusy ke vkladu, které nabízí Plus500, zatímco ETX Capital nikoliv, avšak  na druhou stranu to znamená větší svobodu u ETX Capital. Brokeři, kteří svým klientům dávají bonus si je tak často zaháčkují a vybrat poté bonusové peníze není do splnění obchodních podmínek někdy úplně snadné.. Proto tam, kde není bonus, nemohou ani vzniknout případná nedorozumění ohledně jeho výběru.

Nejlepší na ETX Capital však je, že lze velice rychle vyzkoušet a obchodní platformu si osahat. Pokud vás online obchodování láká a rozhodujete se, u jakého brokera budete obchodovat, dejte šanci i ETX Capital, např. rychlým založením účtu bez rizika a jen se porozhlédněte, jak vám platforma bude vyhovovat.

Vytvoření nového účtu v ETX Capital zabere pouze 20 vteřin

Vytvoření nového účtu v ETX Capital zabere pouze 20 vteřin

 

>> Založit účet ETX Capital <<

Náhled úvodní stránky ETX Capital